Marzec 24, 2018 2 min. czytania

Spódnico-spodnie – dla kogo?

Category : Moda

Ciągle obserwujemy nowe trendy w modzie. Niektóre nowinki znikają jeszcze szybciej niż się pojawiły a inne trwają przez kilka sezonów, a czasem nawet wchodzą do kanonu must have. Tak też stało się z coraz powszechniej noszonymi spodniami kulotami.

Spódnico spodnie – kto może je nosić?

Spodnie te zazwyczaj mają szeroka nogawkę, sięgającą do połowy łydki. Jest to krój optymalny dla każdej kobiety, niezależnie od wzrostu, figury czy też wieku. Oczywiście wiek nie powinien być przeszkodą w noszeniu, żadnego fasonu ubrania. Po prostu trzeba zachować odrobinę rozwagi i cały czas być sobą.

Tak się składa, że spódnico spodnie nadają się do każdej stylizacji. Świetnie nadają się na spotkania biznesowe, jak też na popołudniowe spotkania z przyjaciółmi. Jasne, że niektóre sytuacje wymagają innej tkaniny. Wiadomo, ze na okazje nieco formalne nie należy zakładać spodni we frywolny wzorek i z łatwo gniotliwej tkaniny. Natomiast sztywny i elegancki materiał nie sprawdzi się w sytuacji gdy potrzeba pełnej swobody ruchów.

Zalety kulotów

Z noszenia tego fasonu spodni, płyną liczne pozytywy. Panie o chłopięcej budowie ciała, nabierają kobiecych kształtów. Posiadaczki grubszych ud, również będą zadowolone, nadmiar tkaniny i odpowiedni fason, ukryje ten drobny defekt. Poza tym spodnie kuloty pasują do każdej stylizacji. Świetnie będą wyglądały w stylu sportowym, dobrane z odpowiednią górą, stworzą wygodną i kobiecą kreację. Natomiast na uroczyste okazje poleca się spodnie z ciemnego materiału z oryginalną, elegancką górą. Może to być nawet prosta, biała koszula ozdobiona w sąsiedztwie złotych, dyskretnych dodatków. Całość na pewno zrobi furorę.

Aby podkreślić swoją talię, można założyć spodnie z wysokim stanem. Wtedy bluzka musi zostać wpuszczona do spodni a w pasie najlepiej umieścić dobrej jakości i jednocześnie ładny pasek, albowiem on będzie w tym momencie przyciągał uwagę. W wersji wizytowej zalecane są buty na wysokich obcasach a przy stylu sportowym czy codziennym, sandały czy baleriny będą dobrym wyborem.

Jak nosić spódnico spodnie?

Nie zawsze trzeba się trzymać zasady łączenia szerokiego dołu z obcisłą górą. Właściwie zasady są po to, żeby je łamać ale z korzyścią dla siebie. Tak więc tego typu szerokie spodnie można założyć do obszernego swetra albo też luźnego topu na ramiączkach. Wyobraźnia zaraz podsuwa obrazy dodatków, takich jak na przykład duże, rzucające się w oczy kolczyki i dopasowany wisiorek na długim łańcuchy lub sznurze.

A jak nosić kuloty, żeby kreacja nabrała charakteru i lekkiej ekstrawagancji? Najlepiej połączyć ze stylową ramoneską i wysokimi butami typu trzewiki. Tutaj też przydadzą się odpowiednie dodatki, podkreślające styl osoby.
Przy tego typu nowinkach modowych, nasuwa się pytanie, czy każda kobieta może nosić ten fason spodni. Odpowiedź brzmi: TAK. Wiadomo, że najlepiej w nich wyglądają kobiety z długimi nogami, ale przecież to akurat cecha wszystkich kreacji. Jeżeli natura poskąpiła nam długich kończyn dolnych, to przecież są jeszcze buty na obcasach i nie chodzi tutaj wyłącznie o szpilki. Dlatego najlepiej przed zaplanowaniem kreacji zrobić próbę.