Luty 26, 2019 2 min. czytania

Jak wybrać najlepszą myszkę do gier?

Category : Technologia

Wydawałoby się, że każda myszka komputerowa jest taka sama. Okazuje się jednak, że nie dla gracza. Warto wiedzieć, jaką myszkę wybrać do gier komputerowych, by cieszyć się wysokim poziomem czułości i szybkim reagowaniem sprzętu oraz na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie.

Czym wyróżnia się myszka gamingowa?

Jaką wybrać myszkę, jeśli ma ona służyć głównie do grania? Modeli na rynku jest sporo, jednak różnią się one między sobą. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wysoką czułość urządzenia (najlepszy jest czas reakcji na poziomie 1 ms), którą może zapewnić sensor laserowy lub optyczny. Pozwala on na regulację DPI, co przydaje się przy różnorodnych grach, mających odmienne wymagania. Myszka dla gracza powinna posiadać boczne przyciski dodatkowe, które można dowolnie programować, co poprawia komfort każdej rozgrywki. Wybierając myszkę gamingową, warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Myszka powinna mieć antypoślizgową powłokę oraz wykonanie z trwałych materiałów, które będą odporne na wzmożoną eksploatację sprzętu. Jednocześnie poleca się, by myszka dla graczy miała ergonomiczny, dopasowany do dłoni kształt.

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?

Na rynku są dostępne myszki przewodowe oraz całkowicie pozbawione kabla. Ich dobór dla graczy powinien być sprawą dobrze przemyślaną. Zwykle myszki bezprzewodowe mogą nie oferować tak dobrego czasu reakcji, jak wersje z kablem – ten parametr należy sprawdzić przed zakupem. Dodatkowym problemem może okazać się konieczność ładowania myszy lub wymiany baterii, która tak naprawdę może spotkać gracza w czasie trwania rozgrywki. Nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie, dlatego w większości przypadków gracze decydują się jednak na myszy przewodowe.

Ile kosztuje dobra mysz gamingowa?

Okazuje się, że nie zawsze najdroższy produkt jest najlepszy. Jaka myszka do gier będzie najlepsza, zależy już od samego gracza i od sposobu wykorzystania przez niego sprzętu. Czasem jednak warto zrezygnować z funkcji estetycznych jak choćby dodatkowe podświetlenie, by kupić dobry produkt w niższej cenie. Nie warto oszczędzać na dodatkowych przyciskach programowalnych, wysokiej czułości myszki oraz wysokiej jakości jej wykończenia. Warto również podkreślić, że myszki bezprzewodowe o dobrych parametrach będą droższe, niż taki sam sprzęt z dołączonym kablem. Dobrą myszkę gamingową kupimy w przedziale 100-200 złotych. Czasem można trafić na atrakcyjne promocje i obniżki cen sprzętu, a prezentowane wówczas modele również cieszą się dobrą jakością.