Październik 28, 2018 2 min. czytania

Gdzie i jak inwestować w surowce?

Category : Biznes

Inwestowanie w surowce to najstarsza inwestycja jaka jest znana ludzkości, dlatego wiele osób chętnie z tego korzysta. Taka forma inwestowania jest na pewno długoterminowa, znacznie dłuższa niż inwestycja w walutę, która jest bardzo krótka i przynosi znacznie mniejsze zyski. Aby inwestować w surowce, należy w pierwszej kolejności założyć konto maklerskie, wybór jest bardzo ważny, ponieważ istnieją spore różnice w wysokościach prowizji oraz funkcjonowania platformy inwestycyjnej.

Jak inwestować w surowce?

Inwestować w surowce można na wiele sposób, każdy z nich ma inny stopień opłacalności a wybór najlepszego z nich należy do inwestora. Jednym z najprostszych sposobów jest inwestycja w surowce w formie fizycznej, czyli mówiąc prostszym językiem, jest to kupowanie monet, sztabek, biżuterii oraz metali. Ta forma jest bardzo bezpieczna, lecz nie daje zbyt wielu możliwości oraz zbyt wielu korzyści finansowych. Kolejny ze sposobów inwestycji polega na wykorzystaniu jednego z instrumentów finansowych, w tym przypadku instrumentu pochodnego. Liczba takich instrumentów stale się zwiększa, a wkład kapitału nie musi być wcale wysoki. Jest to odpowiednia opcja dla początkujących na giełdzie. Jednak najpopularniejszą formą inwestycji dla osób początkujących jest kupowanie akcji spółek surowcowych są to przedsiębiorstwa wydobywcze, produkcyjne, przetwórcze oraz usługowe.

Inwestycja w złoto

Inwestowanie w złoto jest dosyć nowym sposobem na zarabianie pieniędzy. Od kilku lat zainteresowała się tym większa liczba nowych osób, stało się tak, ponieważ jest to bardzo prosty sposób transakcji. Dla osób nowych jest to dobre rozwiązanie aby rozpocząć przygodę z inwestowaniem, ponieważ wymaga tylko i wyłącznie zakupu danej ilości złota. Dodatkowo sam obrót złotem nie jest wcale trudny, bardzo łatwo obserwuje się kursy sztabek złota i wcale nie trzeba przeglądać wszystkich akcji inwestycyjnych. Aby prawidłowo inwestować w złoto należy kupować je ze sprawdzonych źródeł, gdzie nie zdarzają się oszustwa. Najlepszą inwestycją jest zakup zwykłej sztabki złota, przedmioty przetworzone, czyli biżuteria posiadają bardzo niską stopę, więc tracą one na wartości. Następnym krokiem jest prawidłowa sprzedaż złota, a najlepiej zrobić to u dilerów metali szlachetnych, jest to najlepsza i najbardziej opłacana forma sprzedaży złota. Warto pamiętać, że kwotę inwestycji w złoto sami sobie narzucamy, a wszystkie czynności powinny być dokładnie przemyślane. Ważne też by przechowywać złoto w bezpiecznym miejscu lub dodatkowo ubezpieczyć dom od kradzieży.