Styczeń 13, 2019 2 min. czytania

Czy spodnie dzwony są modne?

Category : Moda

Moda rządzi się swoimi prawami, w związku z czym co roku przedstawia nam się w nowej odsłonie. Dotyczy to zarówno kolorów, jakie królują na wybiegach modowych, a także rodzaju i fasonu odzieży. Dlatego też w jednym roku na ulicach i w tramwajach spotykamy osoby ubrane w spodnie typu rurki, a innym razem spodnie dzwony.

Spodnia dzwony a moda

Jeżeli mówimy o dzwonach to większość z nas dobrze pamięta, że cieszyły się one dobrą sławą wiele lat temu. Potem na jakiś czas wypadły z obiegu. Jak się jednak okazuje w tym roku w sezonie wiosna/lato powróciły do łask i stały się absolutnym hitem na światowych wybiegach.

W związku z powyższym, niemal w każdym sklepie odzieżowym mamy możliwość zakupienia spodni dzwonów wykonanych z różnorodnych materiałów, a także występujących w odmiennych kolorach i wzorach. Mając do wyboru tak szeroki asortyment istnieje możliwość zestawienia dzwonów oraz stylizacji z różnorodnymi dodatkami, dzięki czemu idealnie sprawdzą się one zarówno w pracy, na randkę, jak i również podczas wyjść w gronie znajomych.

Jak komponować stylizację z dzwonami?

Jeżeli w firmie w której pracujemy obowiązuje dress code, to z całą pewnością uda nam się zakupić klasyczne dzwony na przykład w kolorze czarnym lub szarym, które będzie można połączyć z białą koszulową bluzką oraz żakietem. Tak zestawione ze sobą elementy garderoby pozwolą nam jednocześnie dostosować się do reguł panujących w firmie oraz podążać za modą.

Wybierając się na randkę, czy też na spotkanie w gronie znajomych mamy tak naprawdę pełną dowolność jeśli chodzi o ubiór. Jeżeli zatem podejmiemy decyzję o tym, że chcemy ubrać się przede wszystkim wygodnie, to idealnym rozwiązaniem dla tego kryterium będą jeansy dzwony połączone z T-shirtem, sportowym żakietem lub sweterkiem oraz tenisówkami lub innymi sportowymi butami.

Oczywiście stawienie na jeansy nie jest równoznaczne z tym, że w stu procentach rezygnujemy z elegancji. Możemy na przykład postawić na styl smart casual, a co za tym idzie połączyć odzież sportową z tą bardziej elegancką. Tego typu rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, dzięki czemu grono osób do niego przekonanych stale się powiększa.

Spodnie typu dzwony – przykład powracającej mody

Wielu z nas zauważając osoby ubrane w dzwony, wciąż ma pewne mieszane uczucia co do tego rodzaju spodni. Wynika to z tego, że wciąż kojarzą się one z przestarzałą modą sprzed wielu lat, która bezpowrotnie przeminęła. Jak się jednak okazuje moda nie przemija, a jedynie na jakiś czas dany styl po prostu zostaje uśpiony.

Ważnym jest również abyśmy mieli świadomość tego, że nawet w sytuacji powrotu mody na dany rodzaj garderoby, nie wraca ona w takim samym wydaniu jak miało to miejsce przed kilkoma laty. W związku z powyższym, jeżeli wiele lat wcześniej były modne dzwony, to z całą pewnością będą się one różniły od tych na które jest obecnie moda. Czasami różnice te są niewielkie, jednak występują, a co za tym idzie niejednokrotnie nadają zupełnie nowy charakter odzieży powodując tym samym, że w gruncie rzeczy zestawiając ze sobą dzwony sprzed kilku lat z tymi, które modne są obecnie, możemy zauważyć spore różnice.