Luty 3, 2019 2 min. czytania

Jak dbać o alufelgi się zimą?

Category : Motoryzacja

Kierowcy najczęściej wymieniają opony dwa razy w roku – na zimę i na lato. Felgi aluminiowe gwarantują dość dużą odporność na mrozy, sól i śnieg znajdujący się na drogach w tym czasie.

Jak dbać o alufelgi zimą?

Okres zimowy wymaga szczególnego dbania o felgi samochodowe. Każdy kierowca powinien zadbać o produkty wspomagające alufelgi, takie jak; środki do czyszczenia i pielęgnacji, które ułatwią konserwację tych elementów. Chronią one przed zaleganiem zabrudzeń na felgach, a także sprawiają, że alufelgi zimą są czyste i błyszczące. Łatwiej dbać o felgi z prostym wzorem – nie ma aż takiego ryzyka zabrudzeń i nieczystości. Pamiętać należy o tym, aby nie stosować tych środków na rozgrzaną felgę, gdyż może przynieść odwrotny skutek. Ponadto, kierowca powinien zakupić najlepsze jakościowo środki do czyszczenia aluminium.

Czyszczenie felg

Alufelgi zimą są narażone na szkodliwe działanie mrozu i trudnych warunków atmosferycznych. Przystępując do czyszczenia felgi, należy tego nie robić po jeździe – wtedy felgi są nagrzane. Może to spowodować powstawanie zacieków i przebarwień na lakierze, które będą nieestetycznie wyglądały. Warto także unikać zbyt silnych środków do czyszczenia, które mogą zostawić ślady na aluminium. Jeśli zabrudzenie jest bardzo duże, po użyciu mocnego środka należy dokładnie spłukać po wyczyszczeniu całe koło i nie zostawiać preparatu na dłużej.

Jak cieszyć się nienagannym wyglądem felg przez długie lata?

Najważniejsza jest systematyczna pielęgnacja – regularne mycie może zdziałać bardzo wiele. Pamiętać należy, że najskuteczniejszą metodą czyszczenia felg jest mycie ręczne, gdyż myjnia nie zawsze dokładnie wyczyści jej powierzchnię. Warto użyć miękkiej gąbki, która nie porysuje lakieru. Podczas wymiany opon można także dokonać okresowego czyszczenia ich wewnętrznej strony. Czysty przód felgi może wyglądać nieestetycznie, jeśli od wewnątrz są spore zabrudzenia. Produkty do mycia felg powinny być starannie dobrane, dobre jakościowo i zakupione od sprawdzonego producenta. Sporą wydajność gwarantują kosmetyki do alufelg w formie mgiełki lub sprayu. Mają niewielką cenę, dlatego warto wypróbować taki produkt.

 

Czyszczenie alufelg powinno być wykonywane w sposób precyzyjny i staranny. Zimą szczególnie warto zadbać o ich wygląd, nie stosować zbyt mocnych środków i korzystać ze sprawdzonych preparatów. To bardzo ważne, jeśli kierowcy zależy na estetyce i długim używaniu jednego rodzaju felg, które są wytrzymałe i funkcjonalne. Mycie ręczne jest znacznie lepszą opcją od myjni bezdotykowej.